Montując wysokowydajną instalację fotowoltaiczną na swoim domu, wkraczasz w całkowicie inną filozofię myślenia o użytkowaniu energii. Przekonasz się sam, ale póki co - uwierz nam, że bardzo szybko, gdy w pełni uświadomisz sobie, że Słońce staje się Twoim najlepszym kumplem, za darmo produkując Ci prąd, dojdziesz do wniosku, że w Twoim najlepiej pojętym interesie leży zwiększenie udziału urządzeń zasilanych elektrycznie. A największym pochłaniaczem energii w Twoim domu nie jest wcale pralka, telewizor, czy zmywarka, tylko ogrzewanie.
Stąd nasza oferta nie byłaby pełna, gdyby brakowało w niej nowoczesnych urządzeń grzewczych o wysokiej sprawności i - co jest naszą wizytówką - najwyższym poziomie bezpieczeństwa i przyjazności naturze. Oferujemy więc bezkonkurencyjnej jakości pompy ciepła japońskiej firmy Panasonic, zarówno zastępujące klasyczny kocioł C.O. (czyli typu powietrze-woda, takie, które grzeją wodę dla zastosowania w ogrzewaniu podłogowym lub grzejnikach ściennych), jak i powietrze-powietrze, czyli takie, które grzeją (lub chłodzą!) bezpośrednio powietrze w pomieszczeniach Twego domu.
Pompa ciepła odznacza się najwyższym możliwym wykorzystaniem energii elektrycznej na potrzeby ogrzewania, lub chłodzenia (transfer ciepła może odbywać się w dowolnym kierunku!). Potrafi bowiem wyprodukować (a tak naprawdę przetransportować spoza budynku do jego wnętrza) wielokrotność zużytej przez siebie energii, a współczynnik pomiędzy oddaną do budynku energią grzewczą, a skonsumowaną mocą, zwany COP, świadczy o jakości urządzenia. Oferowane przez nas pompy ciepła Panasonic posiadają współczynnik COP o rekordowych wartościach ok 4,7; 3,5 i 2,8 odpowiednio przy temperaturze na zewnątrz +7, +2 i -7 st.C, oraz temperaturze wody grzewczej 35 st.C.
Współczynnik COP o wartości 3,5 oznacza, że każdy kilowat mocy zaczerpnięty z sieci (lub lepiej - Twojej instalacji fotowoltaicznej!) - powoduje wygenerowanie 3,5 kilowata mocy grzewczej w Twoim domu. Obniżający się współczynnik COP wraz ze spadkiem temperatury na dworze, spowodowany jest tym, że ilość ciepła niesionego przez powietrze na dworze jest mniejsza. Oznacza to oczywiście, że dla ogrzania domu będziesz zużywać tym więcej prądu, im zimniej będzie na dworze. Jednak oferowane przez nas pompy ciepła potrafią utrzymać nominalną moc grzewczą nawet przy mrozach dochodzących do -20 stopni!
Unikalną cechą urządzeń, które oferujemy, jest sposób ich wykonania, zwany "monoblock". Oznacza to, że część zewnętrzna pompy ciepła, pochłaniająca energię cieplną z powietrza atmosferycznego na dworze, oraz część wewnętrzna pompy, czyli moduł transferujący tą energię do nośnika (wody CO, lub powietrza wewnątrz budynku) - są zespolone w jedno urządzenie. Gwarantuje to najniższy poziom zużycia gazów chłodniczych i redukcję ryzyka ich przedostania się do atmosfery, poprzez eliminację długich i narażonych na uszkodzenie przewodów pomiędzy modułem zewnętrznym i wewnętrznym, na rzecz króciutkich, fabrycznie wykonanych przewodów wewnątrz obudowy urządzenia zespolonego.